Поврзете се со нас

Италија

Наинголан: Го видовте ли Брозовиќ? Јас тоа да го направев…

Објавено

на

Раџа Наинголан повеќе не игра во Италија, односно се врати дома и го носи дресот на Антверп.

Меѓутоа без разлика на тоа Наинголан внимателно ги прати случувањата во Серија А, па даде свој коментар за борбата за пехарот.

-Би бил среќен Интер да ја освои титулата, но пресреќен ако Калјари остане во Серија А. Ако треба да изберам, би се одлучил за опстанок на Калјари. И двата клуба можат само да се обвинуваат себеси за тоа што им се случува. На Сардинија плачат поради грешка, а Интер загуби голема предност, -рече Раџа кој даде коментар за потегот на Марсело Брозовиќ кој со цигара во уста го прослави трофејот на Интер во Купот на Италија.

Брозовиќ со цигара и пиво го прослави успехот на Интер во Купот на Италија (Фото)

-Брозовиќ дефинитивно ќе ве запали. Дали ја видовте убава фотографија на која тој пушо? Јас да запалев, ќе ме заколеа, но тоа е лицемерие. Што не е во ред да имате цигара во друштво ако трчате на терен? Тоа го прави триумфот уште попрекрасен, -порача искусниот играч за врска.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни