Поврзете се со нас

Свет

Награда за перфектната партија: Димитриоски се најде во тимот на колото во АСОБАЛ лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.atleticovalladolid.es/

Димитар Димитриоски бележи добри настапи во дресот на Валјадолид и во оваа сезона, а последното негово издание против Пуерто Сагутно му донесе место во најдобрата постава на колото во АСОБАЛ лигата.

Одигра без грешка: Димитриоски блескаше и го предводеше Валјадолид до нов триумф во АСОБАЛ лигата

Левото крило одигра без грешка, даде шест гола од исто толку обиди што беше доволно да биде награден и се најде во одбрано друштво во втората рунда во најсилната шпанска ракометна конкуренција.

Покрај Македонецот тука се и Мем, Де Варгас, Кордиес, Нието, Бенитес и Варела.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни