Поврзете се со нас

Германија

Нагелсман за кризата на Баерн: Одговорен сум, но не и виновен

Објавено

на

Јулијан Нагелсман веќе ги подготвува фудбалерите на Баерн Минхен за продолжението од сезоната и позитивниот одговор кој го очекуваат и фановите.

Неубедливите резултати пред паузата го зголемија притисокот врз тренерот, а тој зборувал и пред медиумите во пресрет на следните клупски предизвици.

– Ќе излажам ако кажам дека последните две недели ми беа пријатни.

– Ја преземам одговорноста за актуелната ситуација, но знам и дека не сум виновен за ова што се случува, – изјавил Нагелсман.

– Секој ден размислувам на оваа тема и си поставувам прашања, но не сметам дека треба да дадам оставка, – изјавил Нагелсман.

Следни противници на Баерн во Бундеслигата ќе бидат Баер Леверкузен и Борусија Дортмунд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни