Поврзете се со нас

Репрезентација

Надежите не издржаа против силната Германија

Објавено

на

foto: ffm.mk

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години не успеа да направи изненадување и претрпе пораз од Германија со 3-1 во средбата од второто коло на квалификацискиот турнир што се одржува во Полска за пласман во елитната фаза квалификации.

Во првото коло ние го совладавме домаќинот со 2-0, а денеска до 67 минута имавме резултат 1-1 против фаворизираните Германци кои во продолжението не скршија со головите на Бишоф.

Сите голови паднаа во вториот дел, Пејчиновиќ донесе позитива за Германија во 57. минута, низ возративме во 63 преку Ѓорѓиевски, но потоа одново противникот ги дочека своите минути и преку двата погодоци на Бишоф дојде до трите бода.

Во вториот натпревар од нашата група, Полска издвојува победа со 3:0 над Казахстан.

Во последното коло од турнирот за пласман во елитната фаза квалификации ќе се соочиме со селекцијата на Казахстан (17. октомври во 15:30.)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни