Поврзете се со нас

Репрезентација

Надежите и земаа мерка на Полска во Радом (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година издвојува победа над Полска од 2-1 во пријателскиот меч кој се одигра во Радом.

Ова за избраниците на Канатларовски беше првиот од двата теста во овој јунски репрезентативен прозорец кој ќе го затвориме со соочување во Кониќ со Босна и Херцеговина.

На денешната пресметка нашите надежи дадоа два гола во вистинско време, првиот беше во финишот на првиот дел (44) преку напаѓачот на напаѓачот на Кишварда, Илиевски, додека пак вториот дојде во 47 минута кога по една грешка на домаќините, Станковски брзо реагираше и го зголеми водството на 2-0.

Полјаците намалија на 2-1 во 84 минута, а неколку минути ја погодија и рамката од голот на Алчевски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни