Поврзете се со нас

АТП

Надал со порака до Алкарас по освоената титула на Ролан Гарос (ФОТО)

Објавено

на

foto: x.com/atptour

Карлос Алкарас го доби Александер Зверев и по првпат во кариерата успеа да слави на Ролан Гарос.

Уште една титула за Шпанецот: Алкарас го доби трилерот со Зверев и испиша нова историја (ФОТО)

Со ова Шпанецот испиша историја затоа што стана најмладиот играч со триумфи на три различни подлоги што доволно говори дека се работи за ас кој ќе биде заштитен знак за белиот спорт во наредните 10-15 години.

Овој резултат на Алкарас беше испратен од рекордерот на Френч Опен, Рафаел Надал кој преку социјалните мрежи испрати порака до сонародникот.

-Честитки за оваа голема победа. Голем си! Многу сум среќен поради твоите успеси, -порача Рафа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни