Поврзете се со нас

АТП

Надал нема да настапува на Вимблдон и на Олимпијадата

Објавено

на

Рафаел Надал денеска ги разочара своите фанови откако најави дека ќе прескокне два важни турнири наредниов период.

Шпанскиот тенисер не успеа да го освои Ролан Гарос, а сега најави дека ќе го пропушти Вимблдон, како и Олимписките игри во Токио.

Надал во своето обраќање преку социјалните мрежи вели дека периодот меѓу Ролан Гарос и Вимблдон е премногу краток и решил да го послуша своето тело, па по консултациите со тимот, одлучил да не настапува на двата престижни турнири.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни