Поврзете се со нас

АТП

Надал го одбра најдобриот спортист на сите времиња: Моите деца постојано ми покажуваат видеа од него

Објавено

на

Долгогодишниот тренер на шпанскиот ас Рафаел Надал, неговиот чичко Тони го одбра, посочи најдобриот спортист во историјата.

За Тони тоа не се ниту неговиот внук Рафа, Рожер Федерер, Новак Ѓоковиќ кои со години се најдобри во спортот во кој тој е активен, тука тоа е капитенот на Барселона и аргентинската фудбалска репрезентација, Лионел Меси.

-Кога Федерер, Ѓоковиќ и Надал играат добро, тие логично победуваат, а кога играат лошо, тие исто така победуваат. Тоа што Меси го прави, никогаш не сум видел претходно тоа да го прави. Моите деца се негови големи фанови и секогаш ми покажуваат видеа. Тој е најдобриот спортист на сите времиња, -истакна Тони кој му е брат на поранешниот фудбалер на Барселона и шпански репрезентативец Мигуел Анхел.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни