Поврзете се со нас

АТП

Надал го има најдобриот поен на годината, Ѓоковиќ му се поклони на Крајиновиќ (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Додека се чекаат новите, врвни тениски возбудувања избрани се најдобрите, потези, поени на годината во белиот спорт за 2020 година.

На самиот врв е Рафаел Надал со својата мајсторија, магија на дуелот против Кецмановиќ на АТП турниор во Акапулко кога од загубена позиција дојде до поен. Второто место е резервирано за Филип Крајиновиќ кој со својот потег го натера Новак Ѓоковиќ да му се поклони.

Погледнете ги и уживајте во десетте најдобри поени за годината.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни