Поврзете се со нас

Европски првенства

Начевски и Николов во нова акција на ЕП

Објавено

на

Македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски добија нова задача од ЕХФ на Европското првенство кое се одржува во Унгарија и Словачка.

Начевски и Николов ќе бидат главни во „МВМ Арена“ во Будимпешта каде од 18 часот ќе ја судат битката меѓу Данска и Холандија.

Ова е дуел на светскиот првак и најголемото изненадување на шампионатот кое се соочува со доста проблеми во пресрет на битката, но оние кои ќе бидат во комбинација сигурно ќе дадат се од себе за да им се спротистават на скандинавците кои пак важат за први фаворити за златото.

Кога се во прашање најдобрите македонски арбитри ова за нив е четврти предизвик на овој настан, претходно си ја завршија на високо ниво работата на мечевите Франција-Исланд, Словачка-Литванија и Германија-Полска.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни