Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Начевски и Николов во акција од поинаков агол: Како македонските судии ја делеа правдата во финалето на ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

Најдобрите македонски судии, Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ја делеа правдата во финалето на Лигата на шампионите во Келн, битка меѓу Барселона и Алборг која му припадна на шпанскиот првак кој на овој начин одново се врати на врвот на европскиот ракомет.

Николов и Начевски перфектно си ја завршијата работата во мечот кој за нив беше искориски затоа што со истиот ја заокружија приказната на финални мечеви на сите најголеми ракометни турнири, настани.

Европската ракометна федерација (ЕХФ) токму од завршниот меч од Келн објави едно посебно видео во кое во фокусот беа токму нашите арбитри и како тие се справија со случувањата на теренот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни