Поврзете се со нас

Европски првенства

Начевски и Николов ја добија првата задача на ЕП

Објавено

на

Најдобрите македонски судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ја добија првата задача на Европското првенство во Унгарија и Словачка.

Македонската комбинација ќе биде активна денеска во Кошице и ќе го суди дуелот меѓу домаќинот Словачка и селекцијата на Литванија кој се игра од 18 часот.

Кога е во прашање пак нашата репрезентација таа од истиот термин во Дебрецин ќе се судри со Црна Гора во меч во кој правдата ќе ја делат Миндаугас Гателис и Ваидас Мазеика од Литванија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни