На повидок нова двојка во шоу-бизнисот: Луис Хамилтон и Ники Минаж во врска!? (Видео)

Luis Hamilton

Ф1 ѕвездата Луис Хамилтон, кој владее со трките во најадреналинскиот спорт, познат е и по владеењето на женските срца, особено на познатите девојки од шоу-бизнисот. Овој пат тој беше виден во друштво на познатата рап пејачка Ники Минаж.

Паузата меѓу две трки во Формула 1 добро му дојде и реши да ја направи со свое присуство на модната гала вечер во организација на „Томи Хилфигер“. Тој таму се појави во друштво на познатата пејачка, со што предизвика бура реакции.

Тие заедно се сликале и позирале на црвениот тепих, а на крај оти заедно си отишле од свеченоста. Дали е на повидок нова двојка во светот на шоу-бизнисот, останува времето да покаже.

 


View this post on Instagram

Last night was mad real @lewishamilton @tommyhilfiger #NYFW

A post shared by Barbie® (@nickiminaj) on

Facebook Коментари