МЗТ Скопје со победа го заврши настапот во АБА2 лигата

Екипата на МЗТ Скопје го победи Младост Земун (92-86), но истата не донесе продолжување на настапот во АБА2 лигата и борба за пласман во елитната конкуренција. „Штрковите“ денеска одиграа далеку подобар, поквалитетен натпревар од пред два дена, меѓутоа високата негатива од 20 разлика (95-75) од претходната битка беше преголем залак за избраниците на Дарко Радуловиќ. … Продолжи со читање МЗТ Скопје со победа го заврши настапот во АБА2 лигата