Поврзете се со нас

Македонија

МЗТ Скопје рутински излезе на крај со Чаир

Објавено

на

Актуелниот македонски шампион МЗТ Скопје оствари победа во домашното првенство, убедливо совладувајќи го тимот на Чаир со резултат 106:61.

По успешниот настап во АБА и победата над Мега, МЗТ немаше многу проблеми со Чаир и го реши победникот уште во првиот дел.

Робев со 21 и Мекиќ со 16 поени биле најдобри реализатори во редовите на победничката екипа, а зад нив останаа Ајви и Пандев со по 10 поени.

Во составот на Чаир, двајца кошаркари ги постигнаа речиси сите поени, односно Френклин и Банч постигнале по 23, односно 22 поени.

МЗТ со оваа победа се искачи на врвот на табелата во првенството.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни