Поврзете се со нас

АБА лига

МЗТ Скопје и Работнички силите ќе ги одмерат во Бања Лука

Објавено

на

blank

Вториот турнир, поточно „балон“ во АБА2 лигата ќе се одржи во Бања Лука. Ова се најновите информации кои говорат дека Борац заедно со Игокеа (учесник во АБА конкуренцијата) со заеднички сили ќе го органзираат овој настан на кој секако ќе бидат присутни нашите претставници во ова натпреварување МЗТ Скопје и Работнички.

Турнирот е закажан за почетокот на наредната година, поточно во месец јануари, а според распоредот тоа ќе значи дека во Бања Лука ќе видиме пресметка на МЗТ Скопје и Работнички. Оваа средба е на програмата во 8. коло што значи е логично да се одигра со оглед на тоа што се очекува секоја екипа да има по четири-пет натпревари.

Да посетиме првиот турнир беше во Златибор, најдобро се снајде тимот на Студенски Центар од Црна Гора кој запиша четири победи. МЗТ пак имаше учинок 3-1, додека пак Работнички два триумфи и два порази.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни