Поврзете се со нас

Македонија

МЗТ рутински се справи со Струмица

Објавено

на

Кошаркарите на МЗТ Скопје остварија рутинска победа над Струмица од 88-63 во последната средба од 16. коло од домашниот шампионат.

Бранителот на титулата ја доби првата четвртина со 25-17 и потоа имаше потполна контрола на резултатот, играта и дојде до 14. славје во нашата најсилка кошаркарска конкуренција.

Најрасположен за игра беше резервистот Кук кој уфрли 29 поени, Крстевски исто од клупата додаде 14, а по 9 имаа Миќовиќ и Пандев.

Кај поразените најистакнат поединец беше Крстајиќ со 15 кошеви.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни