Поврзете се со нас

Македонија

МЗТ без проблеми го реши Чаир

Објавено

на

Кошаркарите на МЗТ Скопје остварија лесна победа над Чаир 2030 во средбата од 18. во првата македонска лига.

Актуелниот шампион беше убедлив и славеше со 113:79, резултат со кој се зацврсти на првата позиција на табелата. Сите играчи на „металците“ се запишаа во листата на стрелци, најефикасен беше Миќовиќ со 24 поени, Кук уфрли 16, а по 13 имаа Андоновски и Бурсаќ.

Кај домаќините Мохамед и Роби имаа по 16 поени, Мустафица пак застана на 15 кошеви.

Ова за МЗТ беше последен тест, генерална проба пред дуелот со Борац во Чачак, меч кој е клучен во борбата за опстанокот во АБА лигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни