Поврзете се со нас

Германија

Муслиу со гол со глава ја завери победата на Падерборн (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/meinSCP

Македонскиот репрезентативец, Висар Муслиу беше стрелец во победата на Падерборн над Нирнберг во втората германска Бундеслига.

Гостите се изборија за 12. славје во 30. сезонски натпревар и тоа од 2-0, резулат кој го постави нашиот Муслиу со погодокот во 61 минута.

Тој се најде на вистинското место и со глава ја смести топката во домашната мрежа. Ова за дефанзивецот беше трет гол во шампионатот.

Падерборн со 43 бода е на 8. место на табелата.

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни