Поврзете се со нас

Италија

Мурињо со нова Инстаграм порака го одбележа поразот од Верона

Објавено

на

Рома и Жозе Мурињо го доживеаја првиот пораз сезонава во Серија А, а тоа се случи на вчерашното гостување кај Верона.

Новиот тренер на домаќините, Игор Тудор, може да биде презадоволен што го зема скалпот на дотогаш непоразениот тим, а Мурињо најави дека ќе мора да направи анализа за да утврди што било направено погрешно.

Португалецот ја продолжи традицијата и преку својот Инстаграм профил да испраќа важни пораки поврзани со настапите на својот.

-Изразот на лицето кажува сè, но утре е нов ден, напиша разочараниот Мурињо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jose Mourinho (@josemourinho)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни