Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Мурињо: ПСЖ без титула во ЛШ? Тоа е неуспех…

Објавено

на

Пред нас е големото финале во Лигата на шампионите каде силите ќе ги одмерат Баерн Минхен и Пари Сен Жермен.

Баварците добро знаат како се освојува ова натпреварување, додека пак за „светците“ ова е нов искуство и генерацијата на Нејмар, Мбапе и компанија ќе се обиде да му ја донесе првата историска титула на ПСЖ во ЛШ.

Ако се случи тоа ПСЖ конечно ќе ги оправда сите огромно вложени средства низ сите овие години откако клубот го преземаа инвеститори од Катар. За Жозе Мурињо е нејасно како ПСЖ се уште е без пехар и смета дека е голем неуспех што сите инвестиции досега немаат дадено резултат.

-Мислам дека е неуспех што не го освоија пред две сезони, затоа што веќе пет или шест години инвестициите се луди, списокот на врвни играчи што е таму е неверојатен. Колку сезони Силва е таму, Маркињос е таму и сите тие големи момци, Ибра [Златан Ибрахимовиќ], [Единсон] Кавани, Нејмар, [Килијан] Мбапе, -истакна Мурињо за „ДАЗН“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни