Мурињо прифати, па се предомисли: Најчудното селфи на Португалецот со новинар (Видео)

murinjo-tel-aviv

Жозе Мурињо, по се изгледа дека не е задоволен од резултатот со кој заврши нерешено на гостувањето во Севиља против истоимениот тим.

Иако, буквално негов спас и спас за Манчестер беа одбраните на голманот Де Хеа, сепак по реакциите на прес-конференцијата на ,,Специјалниот” може да се заклучи дека не бил задоволен од резултатот.

Капак, на се беше и селфито, кој еден новинар побара да се слика со него. Но, иако Португалецот реши да го направи, сепак не издржа и му избега на упорниот новинар.

 

Facebook Коментари