Мурињо прегрна новинар затоа што му се допадна поставеното прашање (Видео)

murinjo-sevilja

Жозе Мурињо реши да го стави Пол Погба во стартниот состав против Севилја, но повредата на Ерера го принуди многу рано да го уфрли Французинот на терен.

Сосема очекувано, новинарите и по оваа средба најмногу се интересирале за статусот на Погба и зошто тој игра се поретко, а колку не е воодушевен од темата Мурињо покажа во тв интервјуто кое следуваше по прес-конференцијата.

На прашањето на новинарот за оценка за настапот на младиот МекТоминеј, Португалецот го прегрна соговорникот со објаснување дека некој конечно му го поставил вистинското прашање.

Facebook Коментари