Поврзете се со нас

Италија

Мурињо ја истакна најголемата замерка за судијата: Не додели црвен картон за Севилја

Објавено

на

foto: https://twitter.com/ASRomaEN

Жозе Мурињо се најде во центарот на вниманието по поразот на Рома од Севилја во финалето на Лига Европа, по кој искусниот тренер се фокусираше на грешките на судијата Ентони Тејлор и неговите помошници.

Португалецот смета дека Рома била оштетена најмалку за еден црвен картон, затоа што Тејлор „помилувал“ еден од фудбалерите на шпанскиот тим.

– Денеска како да имавме шпански судија, постојано доделуваше жолти картони.

– Потврда за неправдата е фактот што Ерик Ламела не доби втор жолт картон и исклучување, а подоцна реализираше пенал во решавачките моменти, – рекол Мурињо, кој по прес-конференцијата имал и близок контакт со тимот на Тејлор, при што не се штедел во обидот да им објасни што мисли за нивниот перформанс.

Мурињо беснееше на судијата Тејлор на паркинг: Ова е срамота… (Видео)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни