Поврзете се со нас

Свет

Мурињо го избра најдобриот стадион на светот и навивачите кои прават најдобра атмосфера (ВИДЕО)

Објавено

на

Фото:twitter.com/OfficialASRoma

Португалскиот стратег, Жозе Мурињо во новата сезона ќе го гледаме во турскиот великан Фенербахче што дефинитивно е нов предизвик за него, надвор од топ 5 лигите во Европа по подолго време.

Мурињо сигурно ќе сака да се потврди и во Фенер, да донесе титули, радост кај навивачите, но додека се очекува да влезе во таа приказна тој имаше можност за „ТНТ Спортс“ да одговари на брзи и интересни прашања.

Тој го избра најдобриот стадион на светот, навивачите кои прават најдобра атмосфера, најдрагиот трофеј, играчот кој би сакал да имаше можност да го тренира во кариерата…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни