Поврзете се со нас

Англија

Мурињо директно посочи зошто Челси е под притисок да ја освои титулата во Премиер лигата

Објавено

на

blank

Во текот на утрешниот ден се игра градската пресметка меѓу Челси и Тотенхем во Премиер лигата, два тима кои оваа година се при самиот врв и ако се суди според досега прикажаното се дел од групата на клубови кои се кандидати за самиотв врв, титулата во ова натпреварување.

Сепак се уште е рана фаза за било какви заклучоци, прогнози, но Жозе Мурињо во пресрет на битката со „сините“ притисокот, улогата на фаворит му ја препушти на противникот кој според него мора да биде кандидат за првото место со оглед на вложените средства во летниот преоден рок.

-Кога сте фаворити, знаете зошто е така. Мора да го прифатите и да се справите со притисокот и одговорноста. Јас бев во клубови во кои да кажам беа шампиони на пазарот поради нивните силни вложувања. Морав да се справам со тој притосок. Сега го немам тој притисок, сега е на останатите, -порача Мурињо во свој стил.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни