Поврзете се со нас

Европски првенства

Му влезе со две нозе: Член на обезбедувањето собра португалски репрезентативец по последниот судиски свиреж во Дортмунд (ВИДЕО)

Објавено

на

Португалија ја совлада Турција со 3-0 и обезбеди место во осминафиналето на 17. Европско фудбалско првенство.

Силва, Акајдин (автогол) и Фернандеш беа стрелци на погодоците за Португалците за кои ова беше второ славје на шампионатот.

Инаку на овој меч видовме повеќе пропусти од страна на обезбедувањето, неколку фанови влетаа на теренот, а по средбата дојде до уште еден инцидент при кој за малку посериозно ќе настрадаше напаѓачот, Гонсало Рамош.

Имено член на обезбедувањето буквално му влезе со две нозе, па и Роналдо остана без зборови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни