Поврзете се со нас

Балкан

Му „продаде“ финта на главниот судија, па експресно заработи казна (ВИДЕО)

Објавено

на

Фудбалот во Турција секогаш ни носи специфични ситуации, моменти кои во денешно време за брзо време стануваа вирално ширум светот.

Најновиот потег ни доаѓа од втората лига од дуелот меѓу Генчербирлиги и Сакарјаспор каде домаќините славеа со 3-1, но резултатот падна во втор план поради случувањата по последниот судиски свиреж.

Гостите не беа задоволни од арбитражата, па Мурат Џем Акпинар му „продаде финта“ на судијата Јасин Авчи. Имено играчот подаде рака за поздрав, а потоа ја повлече по што следуваше реакција од Авчи кој му додели жолт картон што за Акпинар беше втора санкција, автоматски црвен картон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни