Му аплаудира цела Европа: Родригез со брилијантна асистенција низ нозе ја круниса перфектната партија (Видео)

rodrigez

Составот на ЦСКА Москва сосема очкувано издвојува победа над Калев во ВТБ лигата во меч во кој паднаа 208 кошеви (108-100).

Оваа средба освен што беше ефикасна донесе и еден магичен потег за кој се погрижи шпанскиот репрезенаттивец Серхио Родригез. Популарниот Чачо во третиот период имаше фантастична асистенција низ нозе до со која ги заслужи сите овации и аплуази. Секоја чест мајсторе!!!

Facebook Коментари