Поврзете се со нас

Европски првенства

Мотивациониот говор на селекторот: Познато е што Ангеловски им кажал на играчите пред историскиот меч против Грузија (ФОТО)

Објавено

на

blank

Денеска нашата репрезентација ја пречекува Естонија во рамките на петтото коло во Лигата на нации, но пред таа средба закажана за 15 часот Фудбалската федерација на Македонија го откри говорот кој селекторот Игор Ангеловски го имал пред мечот со Грузија во Тбилиси.

Како што е познато ние славевме на „Динамо Арена“ со 1-0 и со тоа за прв пат во нашата историја обезбедивме пласман на големо натпреварување, во случајов тоа е Европско првенство.

blank

blank

Воедно Ангеловски на играчите им подготви и мотивационо видео со слики од емоционални моменти на радост, кое може да го видите ТУКА

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни