Поврзете се со нас

Италија

Мота тргна во сериозен авантуристички потфат, следна дестинација му е Торино (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Bolognafc1909

Тиаго Мота ја заврши својата двегодишна етапа во Болоња откако го однесе тимот во Лигата на шампионите, а времето предвидено за пауза го започна со еден интересен авантурискички потфат.

Младиот фудбалски стручњак е познат како голем љубител на мотоциклите и заедно со својата сопруга тргнал на долг пат, а сторињата која ги објавува Ангела Ли Мота покажуваат дека стигнале до крајната дестинација.

Мота извозел повеќе од 2 илјади километри во правец Болоња – Каскаис во изминативе два дена, па неговата сопруга се погрижи дел од нивната авантура да биде достапна и за фановите.

Очигледно е дека Мота се опушта со долго патување по напорната и исрцпувачка сезона која ја имаше како тренер на Болоња, а во дадениот случај, крајната дестинациај е родното место на неговата сопруга.

По заслужениот одмор, планот е Мота да се врати во својата родна земја, а повеќе од јасно е дека негова следна дестинација ќе биде Торино, односно фудбалскиот клуб Јувентус.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни