Поврзете се со нас

Мото ГП

Морничав пад на Марк Маркeз: Шпанецот едноставно „одлета“ од својот мотоцикл (Видео)

Објавено

на

Еден од најдобрите, ако не и најдобар мотоциклист во поново време, Марк Маркез, по подолга пауза поради повреда пред извесен период конечно се врати на патеките.

Дека му фали време поминато на мотоциклот покажа и денешниот тренинг во Асен во кој Маркез буквално беше катапултиран и доживеа страотен пад.

Веднаш по падот, Маркез остана да лежи на земјата, а многумина стравуваа дека станува збор за посериозни повреди. Сепак, за среќа, според првите информации повредите на Маркез не се тешки и тој ќе може да продолжи да вози.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни