Поврзете се со нас

Лига Европа

Морено го матираше Де Хеа, Вилјареал води против Јунајтед во Гдањск (ВИДЕО)

Објавено

на

Шпанскиот прволигаш Вилјареал води против Манчестер Јунајтед (1-0) по првите 45 минути во финалето во Лигата на Европа.

Нема премногу возбудувања во Гдањск, но во вакви натпревари знаат решавачки да бидат нијанси, па така „жолтата подморница“ ја искористи својата шанса и преку Жерард Морено го отвори резултатот во 29 минута.

Ова за шпанскиот репрезентативец беше 30 гол во оваа сезона со што стана десетти играч од Топ 5 лигите во Европа со ваков учинок.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни