Поврзете се со нас

Шпанија

Мората испрати порака и ги реши сите дилеми околу неговата иднина

Објавено

на

foto: x.com/SEFutbol

Алваро Мората пред неколку недели испрати порака со која ја стави под знак прашање неговата иднина во Атлетико Мадрид, односно порача дека не може да остане ако не е приоритет за клубот.

Мората за неговата иднина: Не можам да останам во Атлетико…

Интерес за него имаше од Саудиска Арабија, тука беа и дел од италијанските тимови, меѓутоа по последната порака на играчот јасно е каде ќе го гледаме во натпреварувачката 2024/2025.

-Не можам да замислам каде е да се триумфира во овој дрес и нема да се откажам се додека не успеам, -порача шпанскиот репрезентативец.

Алваро има договор до 30 јуни 2026 година што значи исполнети се сите предуслови тој да продолжи и помогне да се остварат целите на Атлетико.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни