Поврзете се со нас

Франција

Монако одново го суреди ПСЖ, па испрати порака до Барселона (ФОТО)

Објавено

на

blank

Составот на Монако успеа да слави над Пари Сен Жермен со 2-0 на вчерашната средба во Лига 1 и со тоа само потврди дека се наоѓа во одлична форма, односно е во позиција да се бори за врвот, местата кои водат во Лигата на шампионите.

Ова за Монако беше втора победа над „светците“ во актуелнава кампања (3-2, 2-0), па клубот од кнежеството одлучи да се пошегува со Барселона која доживеа тежок пораз од ПСЖ од 4-1 во првата осминафинална средба во елитното натпреварување.

-Го победивме ПСЖ во првиот и вториот натпревар. Барселона, ако ви е потребен совет испратете ни директна порака, -порачаа од Монако.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни