Поврзете се со нас

Европски првенства

Момент за историја: Демирал го постигна најбрзиот гол во нокаут фазата на ЕП (ВИДЕО)

Објавено

на

Турскиот репрезентативец, Мерих Демирал испиша историја со погодокот што вечерва го даде против Австрија во Лајпциг.

Дефанзивецот се најде на вистинското место и во 57 секунда ја смести топката во мрежата на австриската репрезентација за огромна радост на соиграчите и сонародниците.

Токму со овој гол е испишната нова страница, поточно ова е најбрзиот погодок во нокаут фазата на европските шампионати, воедно втор најбрз на првенствата на стариот континент.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни