Момент кој ги брише границите од регионот: Прегратката на српскиот и хрватскиот селектор го воодушеви цел регион

Savic tucak

Ситни детали, ама со големо значење се случија на крајот натпреварот од полуфиналето на СП во ватерполо помеѓу Србија и Хрватска, кога српскиот и хрватскиот селектор се поздравија и го воодушевија целиот регионот. Ивица Туцак го надмудри Савиќ и успеа да ја пласира Хрватска во финалето, а овој искрено од срце му честиташе на хрватскиот селектор и пријателски се прегрнаа.

Дејан Савиќ и Ивица Tуцак постојано истакнуваат дека пред се, тие се големи пријатели, а потоа се големи ривали во базенот. Позитивните критики не изостанаа и сите медиуми од регионот пренесоа за овој голем момент после завршувањето на натпреварот.

 

 

Facebook Коментари