Поврзете се со нас

Англија

Молби за еден од најинтересните играчи на трансфер пазарот: Тој сигурно ќе дојде во Ливерпул

Објавено

на

Некогашниот дански репрезентативец, Јан Молби даде своја прогноза за тоа што ќе се случува во Ливерпул во летниот преоден рок.

Молби кој е легенда на „црвените“ очекува еден или двајца играчи да си заминат од „Енфилд Роуд“, но воедно смета дека клубот ќе успее да го обезбеди потписот на еден од најинтересните играчи, напаѓачи на пазарот-Тимо Вернер од РБ Лајпциг.

-Да, верувам дека тој ќе дојде. Не верувам дека ова лето ќе се случат многу трансфери и тоа на многу начини му одговара на Ливерпул. Тие имаат силен тим во моментов, ќе има еден до двајца играчи кои ќе си заминат, ама имаме млади играчи кои треба да добијат шанса во екипата.

-Па ако Ливерпул не може да троши пари не верувам дека тоа ќе биде проблем. Вернер верувам ќе дојде. Мислам дека Ливепул му е прва опција. Тој е топ играч кој не можам да го видам во Барселона затоа што тие играат на поинаков начин, играа фудбал базиран на посед на топка. Тоа не е негова игра, неговата игра е тоа за што сме сите ние, -порача Молби кој од 1984 до 1996 ги бранеше боите на Ливерпул.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни