МОЛ Види го реши ПАОК, Николов испрати порака: Збогум Солун! (ФОТО)

nikolov

Екипата на МОЛ Води и на домашен терен го реши ПАОК во Лига Европа и тоа со погодокот на Миланов во 50 минута од средбата.

Овој триумф донесе големо задоволство кај унгарскиот тим, но и кај нашиот Бобан Николов кој победата ја прослави на социјалните мрежи со една едноставна порака:

-Збогум Солун!!! Победа!!!, -напиша македонскиот репрезентативец.

Facebook Коментари