Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Моќно видео: Историскиот пат на Вардар до европската титула (Видео)

Објавено

на

Вардар претходниов викенд ја освои првата своја европска титула и тоа во своето деби на завршните турнири каде ги реши Барселона и Пари Сен Жермен и дојде до врвот во најквалитетното натпреварување на стариот континет.

Денеска пак „црвено-црните“ ќе пристигнат во Скопје каде се очекува големо славје низ улиците и низ плоштадот, па како едно загревање погледнете моќно видео од историскиот пат на нашиот Вардар до европската титула.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни