Моќно издание: Блескавата Македонија ја понижи Полска на нејзин терен

Македонската кошаркарска репрезентација издвојува убедлив триумф над Полска од 96:71 во вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство кое е на програмата во 2025 година. Нашиот национален тим одигра брилијантен меч во Сосновиец и издвојува триумф од дури 25 разлика. Уште во првата минута останавме и без услугите на капитенот Војдан Стојановски (повреда), но и … Продолжи со читање Моќно издание: Блескавата Македонија ја понижи Полска на нејзин терен