Поврзете се со нас

Евролига

Moќни забивања, блокади, атрактивни асистенции, цепелини-мајсториите кои го одбележаа завршниот турнир во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Келн беше домаќин на завршниот турнир во Евролигата каде најдобро се снајде составот на Анадолу Ефес кој ги доби битките со ЦСКА Москва и Барселона по што ја крена првата европска титула во својата историја.

Четирите битки во Келн донесоа интересна, возбудлива и квалитетна кошарка, но и супер потези од кои десет беа избрани за најдобри и истите се најдоа на Топ 10 листата.

Moќни забивања, блокади, атрактивни асистенции, цепелини…уживајте во наредните три ипол минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни