Поврзете се со нас

Шпанија

Модриќ режираше магии на завршната подготовка пред Суперкупот во Европа (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Лука Модриќ се очекува да биде движечка сила во играта на Реал Мадрид и во новата натпреварувачка сезона, која „кралевите“ официјално ќе ја стартуваат утре со Суперкуп финалето во Европа.

Европскиот шампион ќе ги одмери силите со Ајнтрахт Франкфурт во Хелсинки, а пред заминувањето, Твитер профилот на Реал Мадрид понуди две видеа од егзибицијата која ја имал Лука на последниот тренинг.

Од шутерскиот тренинг за издвојување е мајсторијата со надворешна по која стана препознатлив во фудбалска Шпанија, но тренингот го завршил со лоб минијатура.

Реал Мадрид го означи Модриќ како „магионичар“ во втората објава, а аплаузите не изостанале и од неговите соиграчи кои на Хрватот гледаат како на голем пример.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни