Поврзете се со нас

Шпанија

Модриќ му помагаше на Азар побрзо да влезе во игра (ВИДЕО)

Објавено

на

Реал Мадрид имаше фуриозна партија против Валјадолид, тим кој го „почести“ со шест гола на „Сантијаго Бернабеу“.

Домаќините беа расположени за игра, голови и во целото тоа „шоу“ конечно шанса за настап доби и подзаборавениот Еден Азар. Белгиецот не е во ниту во прв, ниту во втор план кај тренерот Карло Анчелоти, меѓутоа ова беше прилика за него по долга пауза да покаже што знае и умее.

Соиграчите на Белгиецот со нетрпение го очекуваа да влезе во игра, а најдобра реакција имаше ветеранот Лука Модриќ кој тргна да му помага на офанзивецот, да му ги соблекува тренерките.

Лука го правеше ова со насмевка на лицето што доволно говори и воедно направи видеото да биде популарно на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни