Поврзете се со нас

Шпанија

Модриќ му фати сеир на Алаба: Зошто си облекол ќебе? (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Големите фудбалски ѕвезди полека се фокусираат на репрезентантивните обврски и веќе се дел од камповите на нивните селекции, па тоа е период во кој се почесто гледаме и мали „закачки“ меѓу фудбалерите.

Давид Алаба се пофали на Инстаграм со каков стајлинг пристигнал на собирот на австриската фудбалска репрезентација, но капитенот на овој тим наиде на доста посмевање од соиграчите од Реал Мадрид.

Тони Крос не остана рамнодушен на изгледот на дефанзивецот, но најоригиналниот коментар го има оставено Лука Модриќ.

Хрватот доби најмногу лајкови и има најмногу одговори под неговиот коментар, кој интересно содржи само четири зборови.

– Зошто си облекол ќебе?, – е прашањето кое го поставува Лука.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни