Поврзете се со нас

НБА

Модриќ ги покажа кошаркарските вештини и го предизвика Дончиќ (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Лука Модриќ не може да биде најзадоволен поради својот статус сезонава во Реал Мадрид, но барем за момент е актуелен со своите кошаркарски вештини.

НБА тимот Далас Маверикс преку социјалните мрежи објави видео на кое еден од најискусните фудбалери на Реал Мадрид покажува дел од своите кошаркарски квалитети, предизвикувајќи го Лука Дончиќ.

Видеото е веројатно снимено летоска за време на престојот на Реал во Тексас, а Далас со него алудира на претстојната турнеја во рамките на подготовките за новата сезона.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни