Поврзете се со нас

Европски првенства

Многу емоции и страст: Како ракометарките ја испеаа македонската химна пред дуелот со Франција (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонија по долги години повторно е дел од голем настан кога е во прашање женскиот сениорски ракомет, односно настапуваме на Европско првенство на кое ние сме еден од организаторите.

Девојките со многу желба, страст го дочекаа овој шампионат, а најдобар доказ за тоа се емоциите, гордоста кога се интонираше македонската химна, а тие можеа да ја испеат заедно со присутните гледачи во СЦ „Борис Трајковски“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни