Поврзете се со нас

Европски првенства

Младите репрезентативци разочараа и претрпеа пораз од Фарски Острови

Објавено

на

Младата репрезентација на Македонија до 21 година одигра уште еден разочарувачки натпревари по поразот од Србија запиша пораз и од Фарски Острови.

Избраниците на Драган Канатларовски беа фаворити пред денешниот натпревар на „Тодор Проески“ арената, но не успеаја да ја оправдаат фаворитската улога и загубија со 1:0.

Стрелец на единствениот погодок на средбата беше Стефан Радосавлјевиќ кој ја затресе мрежата на Денковски од белата точка во 52. минута. Македонскиот голман претходно врз истиот играч направи фаул во казнениот простор по што главниот судија покажа на белата точка.

До крајот на средбата репрезентативците на Македонија се обидуваа да го изедначат резултатот, но не успеаја да стигнат до погодок.

Со овој пораз Македонија падна на табелата и сега е на 5. место, а единствено зад нас е репрезентацијата на Ерменија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни