Поврзете се со нас

Франција

Младиот Камавинга открил каде сака да игра: Го сака тој клуб…

Објавено

на

Младиот и талентиран фудбалер на Рен, Едуардо Камавинга ќе биде еден од најбараните играчи во летниот преоден рок.

Иако има само 17 години, Камавинга беше редовен во дресот на францускиот тим, а со своите одлични настапи го привлече вниманието на бројни европски гиганти.

За Камавинга се интересираа Барселона, Реал Мадрид, Баерн Минхен, ПСЖ и Манчестер Јунајтед, а извор близок до фудбалерот за шпанскиот медиум „АС“ потврдил каде сака да игра играчот.

– Го сака Реал Мадрид и многу му се допаѓа Зинедин Зидан како тренер, -кратко открил изворот близок до играчот за „АС“.

Камавинга е првиот фудбалер роден во 2002 година кој доби шанса да заигра во најдобрите пет лиги во Европа.

Играчот од средината на теренотима договор со Рен до 2022 година, но јасно е дека францускиот клуб нема да му стои на патот доколку со понуда се појави некој од гигантите кои се споменуваат како заинтересирани за играчот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни