Поврзете се со нас

Македонија

Младиот Христоски се врати во Прилеп

Објавено

на

Прилеп во наредната натпреварувачка сезона ќе игра во најсилната ракометна конкуренција во нашата земја, па поради тоа се обидува да состави што подобар, поконкурентен состав за предизвиците кои престојат.

Најновото засилување е талентираниот Стефан Христоски кој по една мината година во Охрид се враќа во матичниот клуб. Тој има 17 години и е второто освежување на голманската позиција по грузискиот интеранционалец Зураб Цинцадѕе.

Досега Прилеп освен Христоски и Цинцадѕе ги доведе Горан Кузмановски кој ќе ја има улогата на тренер-играч, потоа тука е кружниот напаѓач Сашко Манчески, искусниот Реваз Чантурија, бекот Давод Шокоски, а пак продолжена беше соработката со Христи Бикоски и Алија Амзоски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни